Novu sezonu Narodno pozorište zvanično otvara premijerom predstave „Deca”, u formi opere, a po motivima istoimenog romana Milene Marković. Kao rediteljka i kompozitorka potpisuje se Irena Popović.

Dramatizacija romana u stihu „Deca”, ovogodišnje dobitnice Ninove nagrade, predstavlja nešto sasvim novo u repertoaru pozorišta. Ovaj spoj muzike i poezije, kako i samo pozorište navodi, publika će imati priliku po prvi put da pogleda 8. oktobra u 19.30 časova na Velikoj sceni Narodnog pozorišta u Beogradu.

Poezija Milene Marković pretočena u pokrete i muziku u formi opere u 17 pesama podseća nas na važnost ritma u poeziji i njene povezanosti sa muzikom. Muziku izvodi kamerni orkestar i dečji hor „Nade” koji vodi Biljana Simenović.

Autorski tim čine i dramaturg Dimitrije Kokanov, muzička dramaturškinja Jelena Novak, koreograf Igor Koruga, scenograf Miraš Vuksanović i kostimografkinja Jelena Orb.

Glumački ansambl čine: Nela Mihailović, Suzana Lukić, Predrag Miletić, Vanja Milačić, Pavle Jerinić, Milena Đorđević, Bojana Stefanović, Bojana Bambić, Dragana Varagić, Aleksandar Vučković, Miona Marković, Teodora Sparavalo, Jelena Blagojević, Vladan Matović, dok su članovi pevačkog ansambla Tamara Mitrović, Iskra Sretović i Marko Kostić.

Oni koji ne stignu na premijerno veče predstave, imaće priliku da pogledaju reprizu u četvrtak 13. oktobra, kao i 30. oktobra na istom mestu u isto vreme.

 

Podeli: