Plesno-pozorišna predstava „Drveće pleše” u produkciji Dah teatra biće premijerno izvedena 30. i 31. oktobra u Studentskom parku u Beogradu, od 20 časova. Predstava je nastala u okviru istoimenog projekta Dah teatra, koji za cilj ima da senzibilizuje publiku i podstakne građanske inicijative u odbrani od prekomerne seče drveća. Pored predstave koja se izvodi u parkovima, projekat uključuje razgovore, digitalnu platformu, video-film i druge aktivnosti koje povezuju umetnost i ekologiju.

„Inicijalno inspirisana knjigom Petera Volebana – nemačkog šumarskog inženjera koji se posvetio posmatranju i istraživanju drveća, predstava na scensko-poetski način prenosi magični svet drveća koje ima svoj „život” – protkan pamćenjem, komunikacijom, brigom za mlade i disanjem koje oslobađa kiseonik, tako neophodan za ljudsku zajednicu”, navode iz Dah teatra o ovoj predstavi.

Predstava „Drveće pleše” nastala je u saradnji sa Institutom za umetničku igru u Beogradu. Dramaturškinja komada je Dijana Milošević, a režiju potpisuje Jadranka Anđelić. Originalnu muziku, koja predstavlja važan aspekt performansa, komponovala je Ivana Stefanović, dok predstavu izvode: Vladimir Čubrilo, Đurđija Jelenković, Ivana Milenović Popović, Ivana Milovanović, Ivan Nikolić, Miona Petrović i Zoran Vasiljević.

Podeli:

Povezana pozorista